Jdi na obsah Jdi na menu
 


OSOBNÍ CESTA

Už delší dobu jsem vnímal na stránkách neúplnost informací k mé osobě, jen suchý výčet kurzů a seminářů, málo. Přikládám svoji cestu, před ní bylo i dětství, které mě dost silně formovalo jako ostatně každého a patří také k této cestě. Rozlet přišel ve chvíli, kdy přestaly existovat hranice a limity. 

Má osobní cesta začala v devadesátém roce a otevřením hranic. Začal jsem si naplňovat svůj cestovatelský sen, trvá přes dvacet let. Při cestování ( práce v zahraničí ) jsem nacházel a zkoušel různé duchovní směry a zajímal se také o masáže a práce s fyzickým tělem. Vyzkoušel jsem jak západní  přístup k životu ( několik let ve státech, práce v Holandsku, Řecku, Rakousku a Nový Zéland, Bali ) tak východní přístup, několik měsíců v Indii, Nepálu a Thajsku. V Indii jsem se poprvé setkal u pramene Gangy v Himálajích u tibetských hranic s telepatií. Žil jsem tam se svatými muži v jeskyních i když nemluvili, kreslili do písku to, co jsem si myslel. Po příjezdu jsem se začal více zabývat podvědomím a vzorci chování.

Začaly roky s etikoterapií ( osobní přítel Jan Cindler, V. Vogentanzl ) a také  rodinné konstelace( H.Červinková, J.Bílý, Bhagat ), regresní terapie ( M.Lukášová ), holotropní dýchání ( Mudr.M. Hrabánek ). Také srdeční záležitost tibetské mísy a šamanské bubny a tím i kouzlo přírodního zvuku. Osobním paradoxem je, že ve chvíli, kdy jsem se naučil z masáží vše, co jsem chtěl a potřeboval k této práci, přestal jsem masáže provozovat. Cítil jsem, že mám jít hlouběji a vnímat více souvislostí a to už mi masáže nedaly. Více teď provozuji hlubinnou regresní terapii. Náš tzv. problém je většinou na jiné úrovni, než ho vnímáme.