Jdi na obsah Jdi na menu
 


SKRYTÉ SÍLY DRAHÝCH KAMENŮ

2. 7. 2010

Skryté síly drahých kamenů

                               Svět lze zobrazit různými způsoby,

                           v drahém kameni se zrcadlí sám v sobě.

                                                                           Zarathustra


Achát

Znamení: Blíženci, Býk, Rak, Panna, Váhy, Štír, Kozoroh.

Achát pomáhá při epilepsii, nemocech kůže i popáleninách a horečnatých infekcích. Dále utišuje bolesti hlavy a působí proti skleróze. Achát prý zmírňuje i následky kouření. Posiluje odvahu, odstraňuje apatii.


Akvamarín

Znamení: Blíženci, Lev, Váhy, Štír, Vodnář, Ryby.

Mírní podrážděnost, agresivitu i stavy deprese. Pomáhá při onemocnění dýchacích cest, sliznice a plic, zmírňuje kašel, léčí nemoci žaludku a jater, působí i při kožních alergiích. Akvamarín se používá i k uvolnění strnulé šíje, při poruchách činnosti žláz.


Ametyst

Znamení: Kozoroh, Vodnář, Ryby, Skopec, Blíženci, Váhy, Panna, Štír, Střelec.

Pomáhá při bolestech hlavy, migréně, nespavosti, nemocech jater a střev, při cukrovce. Omezuje také růst tukové tkáně, zlepšuje zažívání, funkci slinivky břišní, čistí krev i krevní cévy, léčí epilepsii, sklerózu, kožní onemocnění a posiluje imunitní systém. Pomáhá s astmatem, bolestmi zad i křečovými žilami. Ametyst dodává též odvahu a odstraňuje trému i stres.


Avanturín

Znamení: Býk, Rak, váhy, Střelec.

Z hlediska léčitelů pomáhá při kožních nemocech (mokvavé kožní vyrážky), prospívá očím (záněty spojivek), omezuje padání vlasů. Používá se při nemocech srdce a nekolikových poruchách žaludku a žlučníku.


Citrín

Znamení: Býk, Blíženci, Lev, Panna, Váhy.

Těm, kteří citrín nosí, má pomáhat překonávat deprese, kladně působit na poruchy zažívacího ústrojí, cukrovku, napomáhá očistě střevního traktu, léčení dýchacích cest. V neposlední řadě čistí citrín krev a podporuje tvorbu bílých krvinek, podporuje imunitní systém.


Granát

Znamení: Vodnář, Skopec, Rak Lev, Štír, Kozoroh.

Granát pomáhá při hormonálních poruchách a všech nemocech krve a srdce. Léčitelé ho aplikují při zánětech klubů, revmatických potížích a nemocech kostí. Kladně působí na sebedůvěru, léčí impotenci, pomáhá při depresích.


Hematit

Znamení: Skopec, Panna, Štír, Střelec.

Léčitelé používají hematit při artróze, onemocněních kloubů a páteře. Hematit pomáhá u ženských, jaterních a ledvinových onemocněních (včetně cukrovky), při nemocech plic, očí, prostaty, srdce, vysokém krevním tlaku a padání vlasů. Hematit dále pomáhá při kolikových bolestech, střevních nemocech, při anemii, chudokrevnosti, bolestech hlavy a nespavosti. Zesiluje paměť a odvahu.


Chalcedon

Znamení: Vodnář, Skopec, Býk, Blíženci, Rak Střelec, Kozoroh.

Chalcedon zahání deprese, trému a celkovou nervozitu, posiluje organismus. Zlepšuje funkci štítné žlázy, hlasivek, odstraňuje krční onemocnění a pomáhá při padání vlasů.


Chryzopras

Znamení: Ryby, Blíženci, Rak, Váhy, Štír, Střelec.

Vyrovnává srdeční rytmy, ostří zrak, je dobrou prevencí proti senilitě, pozitivně ovlivňuje funkci žláz.


Jantar

Znamení: Blíženci, Lev, Panna, Váhy, Kozoroh.

V léčitelství se jantar uplatňuje při léčení onemocnění močového měchýře, žlučníku, žaludku, při jaterních a střevních obtížích, při astmatu, bronchitidě, angínách, zánětech mandlí, při očních a ušních potížích, při bolestech zubů, revmatismu, závratích a hormonálních poruchách, příznivě působí i na hlasivky.

 

Jaspis

Znamení: Kozoroh, vodnář, Ryby, Skopec, Rak, Lev, Panna, Váhy, Štír.

V léčitelství pomáhá při nemocech krve (leukémii), alergiích, zažívacích potížích, nemocech krku, vředových onemocněních, ženských nemocech, snižuje též horečku. Je velmi účinný při zhoubných nádorech a jako prevence proti nim. Jaspis podporuje chuť k jídlu, chrání před těžkými sny. Užívá se při léčení ledvinových kamenů, ledvin a močového ústrojí vůbec. Čistí plíce od zplodin z cigaret.


Karneol

Znamení: Skopec, Blíženci, Býk, Rak, Lev, Panna, Štír.

Léčitelé doporučují karneol k zastavení krvácení, dodávání mužnosti a snižování horečky. Karneol se využívá při léčbě cukrovky, střevních chorob, pomáhá při vředových onemocněních a nemocech trávicího traktu, podporuje funkci ledvin, sleziny a střev. Pomáhá též při křečových žilách a revmatismu. Posiluje aktivitu a koncentraci.


Křišťál

Znamení: Kozoroh, Vodnář, Rak, Blíženci, Lev.

Léčitelé používají křišťál při léčení vnitřních nemocí (zažívání,k játra, žaludek, žlučník), srdečních a nervových nemocí, proti bolestem hlavy. Pomáhá při dýchacích potížích, nachlazení, nemocech očí, leukémii a při kožních onemocněních. Působí dobře při onemocnění štítné žlázy. Mírní cestovní horečku a stres, podporuje imunitní systém.

 

 


Lazurit

Znamení: Býk, Panna, Střelec.

Potlačuje teploty, vyrovnává vysoký krevní tlak, utišuje bolesti během menstruace, užívá se i při léčbě astmatu, epilepsie, onemocnění žlučníku, při zánětech očí. Zmírňuje dperese, bolesti hlavy a nespavost pramenící z nervozity.


Malachit

Znamení: Kozoroh, Vodnář, Býk, Lev, Štír.

Malachit podporuje léčbu kolik, poruch vidění (zákaly), dále léčí zánět, astma, roztroušenou sklerózu, revma, vředová onemocnění, špatnou funkci srdce, padoucnici. Podporuje funkci slinivky břišní a slezinu, odstraňuje škodlivé látky z těla, omezuje růst tukové tkáně. Celkově dodává tělu energii a podporuje vytrvalost.


Obsidián

Znamení: Kozoroh, Vodnář, Štír.

Léčitelé považují obsidián za velmi vhodný prostředek proti infekčním a virových nemocem. Pomáhá také při zánětech a zažívacích potížích, upravuje funkci střev.


Růženín

Znamení: Býk, Váhy.

Pomáhá při střevních chorobách, využívá se i při léčbě žaludku. Růženín uklidňuje a posiluje srdeční činnost, působí na roztroušenou sklerózu. Současně posiluje sebedůvěru a mírní deprese.

 

Sodalit

Znamení: Býk, Panna, Střelec.

Sodalit má uklidňující vliv na nervový systém, odstraňuje poruchy látkové výměny, snižuje vysoký krevní tlak a chronické teploty, celkově posiluje imunitní systém. V oblasti psychické zvyšuje koncentraci, odvahu, sebedůvěru.


Tygří oko

Znamení: Vodnář, Blíženci, Rak, Lev, Panna.

Tygří oko pomáhá léčitelům mírnit deprese, odstraňovat oční potíže (hlavně infekce), léčit nemoci plic (nachlazení, dýchací potíže, angíny, bronchitida, astma) a ledvin. Výrazně posiluje aktivitu, koncentraci a sebedůvěru.


Vltavín

Znamení: Blíženci, Panna.

Pozitivní léčivou energií odstraňuje únavu, malátnost, zvyšuje imunitu organismu, zmírňuje a odstraňuje bolesti hlavy.


Záhněda

Znamení: Kozoroh, Panna, Váhy.

Záhněda odstraňuje nervozitu, výrazně posiluje schopnost koncentrace. Utišuje bolesti a kladně ovlivňuje léčbu vaziva, infekcí a rakoviny.

 


Sagenit v křišťálu

Znamení: Kozoroh, Vodnář, Rak, Blíženci, Lev

Sagenit je žlutá Jehličkovitá odrůda minerálu rutilu.
Je doporučován při léčení nemocí dýchacích cest (bronchitida, rýma, astma, kašel), pomáhá hlasivkám.