Jdi na obsah Jdi na menu
 


HARMONIE A BYDLENÍ

 

                                          Bydlení podle Feng Shui.

                                buddhaa.jpg

 V překladu znamená Feng - vítr, Shui - voda. Jedná se o nastolení rovnováhy těchto energií v našem bydlení. Každá věc v místnosti, může tuto energii podporovat a vyrovnávat, nebo blokovat a disharmonizovat. Máme v bytě praktické věci, které nám usnadňují práci, věci osobní potřeby a věci tzv.srdeční, prostě se nám líbí a je nám u nich dobře. To jak máme tyto věci uskladněny v bytě, nás ovlivňuje vědomě i podvědomě. 

Každá místnost se určuje nejen podle světových stran, ale také se dělí podle feng shui na osm částí. Lze podpořit energii těmito směry: 

1 - štědrost, bohatsví 2 - sláva, uznání 3 - manželství, přátelé, vztahy 4 - projekty, kreativita, děti 5 - cestování, kontakty, prospěšní lidé, sousedé 6 - cesta, kariéra, zážitky  7 -  vzdělání, moudrost, vědění, znalosti 8 - rodina, rodiče, zdraví

Tyto části v místnosti můžeme vědomě podpořit vhodným předmětem patřičně umístěným, nebo také blokovat tok těchto energií. Každá místnost má své specifikum a originalitu. Pokud se nastolí energetická rovnováha v těhto místnostech, ( které se také mezi sebou ovlivňují ) zvýší se energetický potenciál prostoru a tím se také zvýší energie bydlícího ( všechno se vším souvisí ). Pro každou místnost platí, čím větší pořádek a čistota a méně tzv.haraburdí (  ještě se to může hodít, tak si to nechám   ) tím větší tok energie čchi.

Barvy v ložnici a místa, kde se odpočívá, použít klidné a jemné odstíny. Kuchyň a obývací pokoj, použít výrazné a veselé barvy. 

Pracovna - podpora kreativity, soustředěnosti a myšlení. Umístění kaktusu, bambusu, symbol nezlomnosti a štěstí. Za židly pověsit obraz s tekoucí vodou, symbol kreativity.

Ložnice - výživná a smyslná energie. Tato místnost má lákat, vzrušovat, vábit a uklidňovat. Výzdoba a barevné ladění by mělo podporovat pevný spánek a zdravou sexualitu. Prostor nad postelí má být prázdný ( nic nezavěšovat ), snadný přístup k posteli ze všech stran, žádné depresivní obrazy a pokud obraz tak takový, který nás příjemně naladí. Čistý vzduch, vydýchaný vzduch představuje negativní energii.

Kuchyň - podle feng shui symbolizuje zdraví a blahobyt. Sporák, který není v pořádku, naznačuje finanční problémy. Nepoužívaný sporák naznačuje, nevyužitý zdroj a přehlížené příležitosti. Energii kuchyně se může oslabit pokud sporák a dřez těsně sousedí ( oheň a voda, věčný souboj)). Sporák je symbolem bohatství, je důležité udržovat silnou pozici ohně.

Dětský pokoj - několik druhů osvětlení, postýlku postavit co nejdál od dveří a elektrických zařízení. Preferovat přírodní materiály, přednost má dřevo před plasty. Často větrat a v případě možnosti používat jemné esenciální oleje ( rozprašovače ). Z dětského pokoje by mělo dýchat vše krásné, co dítěti můžeme z lásky dát.

Obývací pokoj - příležitosti, kariéra, vztah a potenciál se snoubí s obývacím pokojem. Pohovka, židle umístěny proti dveřím, aby hosté viděli na dveře. Televize by neměla být uprostřed  místnosti, blokuje tok energie. Krb uprostřed místnosti, dodává velice silnou a pozitivní energii. Neumísťovat zrcadlo proti dveřím, ani smutné obrázky. Přiměřené množství nábytku, aby podporoval pohodu a klid.