Jdi na obsah Jdi na menu
 


MYŠLENKY......

 

Ve chvíli, kdy mě zaujme citát, myšlenka, úvaha, rád to zde napíši, jen tak pro radost ze sdílení. Možná se to bude vrstvit a možná to zůstane jen při této myšlence. Také nebudou info souvislosti, free.

Odstoupil jsem od provádění masáží, při posledních masáží jsem měl vize o tom : Proč hladíš kapotu auta, které nejede a přitom už víš, že se máš podívat pod kapotu auta, do motoru a hledat hlubší příčiny a souvislosti. 

Stále častěji si dovoluji jako muž s plnou prezencí a upřímností říci, nevím. Hodně věcí, ať si to muž přizná nebo ne, už pro něj nebude fungovat v zažitých vzorcích jako do nedávna a nejlepší způsob, jak zjistit co v sobě v tuto chvíli mám, je žena. Než muž vše pojme logicky, chronologicky, dogmaticky a s precizností jemu vlastní a potom z něho vyjde rozhodnutí, tak žena už to dávno ví a hlavně cítí, jestli je to myšleno doopravdy a nebo si není jistý a jen to hraje ( tzv. dělá ramena a nebo chudáka).

Být identický k sobě, souvisí také s přijetím své temné stránky ( stínu ), kterou tak rádi potlačujeme v rámci konání tzv. dobra. Obě polarity chtějí být uznány, pokud preferujeme jen světlo z druhé strany přijde a velmi nečekaně se přihlásí o slovo stín. Může dojít až k paradoxu, že čím chci být,  hodnější,  láskyplný a darovat všem jen lásku a světlo, tak tím se mi může více v jiné oblasti života lidově řečeno srát ( a to je pro nás dobře ).

V duchu poděkuj každému, kdo tě naštval, ukázal ti tvůj nezpracovaný stín.

K jednotě v sobě vede cesta přes dva protiklady.

Vše se prolíná, vnitřní žena s vnější ženou a vnitřní muž s vnějším mužem. Když nadáváme na jakoukoliv ženu nebo muže, nadáváme a ubližujeme sobě, svému vnitřnímu světu, naši polaritě.

Naše přítelkyně, partnerka je odrazem naši vnitřní ženy u žen přítel, partner je dorazem jejího vnitřního muže.

Informace, která mně hodně zaujala : Terapeut, masér  nenese osobní ( vnitřní ) zodpovědnost za stav klienta, pacienta po provedené terapii, masáži. Pokud by chtěl nést tuto zodpovědnost, tak se nad dotyčným povyšuje ( rodinné konstelace).  

 Považovat se za horšího než ostatní je jeden z nejnásilnějších projevů pýchy - jelikož to představuje nejdestruktivnější způsob, jak se odlišit.

Jestli chceš zjistit, jak jsi na tom tzv. duchovně, přistěhuj se na dva týdny k rodičům. Osho

Jediným skutečným apelem této doby začíná být, udržet si zdraví a jistou míru osobní integrity, svobody a nezávislosti.

 Další osobní směr, kam mě to táhne, je setkávání, sdílení, užívání si radostí i pohybu, vychutnat si aktivně svůj čas. 

Necháme-li své tělo přirozeně rozhýbat, aniž bychom tento pohyb kontrolovali a vedli "z hlavy", rozhýbáváme zároveň zatuhlé struktury naší mysli. Vědět, kdo jsem, orientovat se ve svých pocitech, prožívat naplno. Časem jsme schopni rozeznat a odložit vše, co už nepotřebujeme – návyky, zaběhané vzorce chování, závislosti, přejaté „pravdy“, které nejsou naše. Odejdou s nimi i nepříjemné pocity, zdravotní problémy a celková zatuhlost. Do života nám naopak zavane čerstvý vítr, který s sebou přinese radost, tvořivost, schopnost cítit a prožívat, a v neposlední řadě, jako důsledek obnovující se rovnováhy, také zdravé tělo. Meditace je dobrodružství, nástroj, výzva, cesta, stav...

 Naslouchej pozorně své nemoci, chce ti něco říct. Přivést k poznání, kde jsi porušil zákon, ublížil sobě i druhým. Nemáš ji náhodou, nemoc je přesným výsledkem tvého dosavadního způsobu života, tvých myšlenek a přání - je tvým svědomím.   

Kruh lidí je více než jeden člověk. Sdílení a podpora v kruhu pomáhá. Přibývá lidí, kteří chtějí od sebe i od života více než nabízené instantní  požitky ( prožitky). 

Nemoc tě činí více pravdivím, k sobě. 

 Tři slova, která dělají v životě zázraky.  PROSÍM TĚ ( budoucnost ), DĚKUJI ( minulost ),  ANO ( přítomnost ). 

Jestliže tedy o něco žádáte a prosíte, zdá se, že máte mnohem menší šanci dosáhnout toho, co si myslíte, že chcete, neboť řídící myšlenka za každou vaší prosbou říká, že ještě nemáte to, co si přejete. Tato řídící myšlenka se stává vaší realitou.
 

Když jsem  masíroval manželské páry,  které  spolu vydrželi přes padesát let , tak jsem se ptal, jak mohli spolu být tak dlouho a nezávisle na sobě jsem dostal stejné odpovědi. 1 - tolerance 2 - komunikace 3 - vnitřní souznění ( i když mě nasereš, stejně tě miluji )  

 V poslední době se více věnuji hlubinné regresní terapii a poznávám,  jak hluboce nás ovlivňují staré nevyřešené traumatické události. Jak nás doslova blokují v plném prožití života. Také vnímám a docházíme k tomu s klientem, že řešení problému se nachází  v jiné úrovni, než v které je problém obsažen.  Je jinde, než si myslíme.

 Podzimní akce v mateřské školce Beruška ve Frýdku, mají svou originální a neopakovatelnou atmosféru. Vážím si všech, kteří přišli a tuto energii tvoří společně.

Také se v mateřské školce provádějí konstelační vhledy i samotné rodinné konstelaceNejen regresní terapie, ale i tato metoda ukazuje, že tzv. zlo ( dobro ) bydlí někde jinde.

Uvědomělá volba okolí a životního prostředí nás ovlivňuje více, než si myslíme.

Nejdříve uznej, že jsi nemocný, to tě přivede na cestu zdraví.

Skloníš-li hlavu a cítíš se přitom pozvednut - to je pravá pokora. Skloníš-li hlavu a cítíš se přitom ponížen, je to falešná pokora. 

Pár otázek :

Do jaké míry jsem ochoten v případě nemoci sám převzít odpovědnost ?

Jsem ještě ochoten přijmout věci, kterým už vůbec nevěřím ?

Jak se ještě vždycky nechám autoritami donutit k akcím, které už dávno vnitřně odmítám ?    

Jak lehce dovolím autoritám aby mi nahnali strach ?

Jak vědomě sázím a v případě choroby na své vlastní síly ?

Co dělám já sám, abych vnutil lidem svůj vlastní názor ? 

Svobodu vidět, co člověk opravdu vidí a ne to co by měl vidět.

Svobodu slyšet, co člověk opravdu slyší a ne to co by měl slyšet.

Svobodu cítit, co člověk opravdu cítí a ne co by měl cítit.

Nikoho nenásledujte, nenapodobujte, protože napodobování a následování dělá z člověka hlupáka. Čím více odpovědností za sebe předáte někomu jinému, tím méně jste inteligentní.

Moudrost je spojena s odpovědností, s výzvou k přijetí odpovědnosti. Život je příležitost , je to výzva k hledání sebe sama. Život je nádherné ptování, ale jen pro ty, kteří jsou ochotni hledat a pátrat.

Buďte sami sobě světlem - Gutama Buddha.